Kazimierz Falkiewicz

Z wykształcenia – magister prawa absolwent Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.


Z zawodu – przedsiębiorca. Człowiek który odrestaurował prowadził  jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów turystycznych w Krynicy Morskiej – “Różę Wiatrów”.

Obecnie prezes spółdzielni socjalnej w Elblągu i Przewodniczący Stowarzyszenia “Wolny Elbląg” oraz Redaktor Naczelny miesięcznika “Elblog.pl”

 


Z zamiłowania – opozycjonista.

Pełnomocnik  Grupy Referendalenej “Wolny Elbląg” która w roku 2013 doprowadziła do Refrendum Lokalnego w wyniku którego odwołano  Prezydenta Miasta Elblaga Grzegorza Nowaczyka i Radę Miejską w Elblągu.

 

 

Pełnomocnik Wyborczy  Komitetu Wyborczego Wyborców “Wolny Elbląg” w przedterminowych wyborach samorządowcyh z roku 2013.

 

Pełnomocnik  Grupy Referendalenej “Wolny Elbląg” która w roku 2014 rozpoczęła  procedurę  Refrendum Lokalnego w sprawie przeniesienia Elbląga do woejewództwa pomorskiego. Wobec braku regulacji zgodnych z art 5 Europejskiej Karty Samorzadu Lokalnego referendum okazało sie niemożliwe do przeprowadzenia.

 

Pełnomocnik Wyborczy  Komitetu Wyborczego Wyborców “Obywatelski  Elbląg” w  wyborach samorządowcyh z roku 2015. Kandydat  na urząd Prezydenta Elbląga Pan Edmund Szwed uzyskał III wnik wyborczy , ale z racji przepisów wyborczych komitet nie uzyskał mandatu radnego mimo przekorczenia progu wyborczego.

Facebook
Autor nie ma jeszcze żadnych osobistych lub biograficznych informacji na swoim profilu autora.
O Kazimierz Falkiewicz 0 artykułów
Autor nie ma jeszcze żadnych osobistych lub biograficznych informacji na swoim profilu autora.